home biografie
   
Právě vychází nová kniha Lucie Seifertové a Lenky Eckertové Hustej INTERNET. Lucie Seifertová a Lenka Eckertová Vás velmi vtipnou formou provedou úskalími a nebezpečími, které číhají na internetu na Vás a Vaše děti.

Právě vychází dárkový komplet Lucie Seifertové Dějiny pro nejmenší. Pozor – omezený náklad!!! Dárkový komplet je vydán ku příležitosti desátého výročí vydání slavného leporela Dějiny udatného českého národa.

Právě vychází další díl z edice Dějiny pro nejmenší od Lucie Seifertové - Pohádka o husitech. Je to již pátý díl této úspěšné edice! Doufáme, že se bude líbit stejně jako předešlé díly.

Po Pohádce o Bruncvíkovi, Králi Karlovi a Horymírovi přichází Lucie s Pohádkou o Cyrilovi a Metodějovi, kde vtipnou obrázkovou formou s minimem textu zpracovává příběh těchto věrozvěstů dětem od tří let do první až druhé třídy. Moc bychom si přáli, aby Vás naše novinka zaujala. Zdravíme Vás a těšíme se na případnou spolupráci. Petr Prchal nakladatel a kolektiv

Po pohádce o Bruncvíkovi a Pohádce o králi Karlovi,nyní Lucie přichází s Pohádkou o Horymírovi.Publikace je určena dětem od tří let a formou obrázkové pohádky s minimem textu seznamuje nejmladší čtenáře se slavnou pověstí o Horymírovi a jeho věrném koni Šemíkovi.Poprvé v dějinách je legendární skok Horymíra zpracován z jeho pohledu!!! Kniha má 40 stran, je vytištěna na křídovém papíře a má tuhou vazbu.

V letošním ročníku nejvýznačnější knižní ceny Magnesia litera je pojmenována dětská kategorie: Litera Lucie Seifertové za knihu pro děti a mládež.

V současné době vychází nová kniha Jak maminka vylezla na věž. V knize naleznete pohádky Míši Veteškové a ilustrace Lucie Seifertové.

V pondělí 17.9.2012 vychází nová knížka Lucie. Další z řady Dějiny pro nejmenší. Po Pohádce o Bruncvíkovi přichází Lucie s příběhem císaře Karla IV, který nese název Pohádka o králi Karlovi. Je to opět obrázkový příběh s minimem textu určený dětem od tří let.

Lucie přetvořila některé výjevy svých Dějin udatného českého národa a Tajemné Prahy pro České centrum v Londýně. Použila ty části, které jsou společné s dějinami Velké Británie (pravěk, Keltové, stavby katedrál apod.). Hlavním průvodcem je překvapivě český lev, který vtipnou formou provází celý děj. Obrázky jsou zvětšeny na tapety, které ozdobí vybrané londýnské základní školy v Islingtonu (asi 40škol) a White Lion Centre, City of London Academy. Celá akce je spojena se soutěžemi právě o slavná Lucčina leporela - vše je pochopitelně v angličtině. :o) Akce probíhá od 12.března do 11.srpna 2012, jmenuje se And Now Czech (Hi)story a bude doprovázet Olympijské hry.

Lucie připravuje zcela nový projekt, který se jmenuje Dějiny pro nejmenší. Jedná se o obrázkové knihy, které s minimem textu představí dětem od dvou let příběhy české historie a pověstí formou pohádek, který je vyprávěn obrázky s minimem textu. Každá kniha bude obsahovat jeden příběh. První se jmenuje Pohádka o Bruncvíkovi. Doufáme že tyto knihy zaujmou nejmenší čtenáře stejně tak, jako zaujaly našeho syna Toníka a že si na tyto příběhy na základní škole při dějepisu vzpomenou, stejně jako třeba na Červenou Karkulku, nebo Perníkovou chaloupku.

3.11. v 16.30 proběhne autogramiáda ilustrátorky Lucie Seifertové a spisovatelky Michaely Veteškové k uvedení nové pohádkové knihy Jak maminka vylezla na strom v prodejně Radioservisu na Vinohradské třídě 12, Praha 2 naproti vrátnici Českého rozhlasu.

Byla vydána nová kniha s názevm "Jak maminka vylezla na strom", autorky Míši Veteškové s ilustracemi Lucie Seifertové. Kniha byla vydána nakladatelstvím Petra Prchala.

13.8.2011 se narodil další syn manželům Lucii Seifertové a Panchovi, který se jmenuje Petr Jaroslav a po Toníkovi je to druhý syn.

V říjnu 2011 v Poděbradech bude otevřen orloj -dioráma autorky Lucie Seifertové s písní zpěváka Pancha, kterou nazpíval s poděbradským sborem Kvítek.

Začátkem října vyjde nová kniha pohádek reportérky radiožurnálu Michaely Veteškové Jak maminka vylezla na strom, kterou ilustruje Lucie Seifertová.

Lucie Seifertová se skladatelem Panchem stále pracují na stojedenáctidílném animovaném seriálu Dějiny udatného českého národa, který můžete vidět každou neděli před večerníčkem na Čt1.

Kniha Dějiny udatného českého národa zvětšená do obřích
rozměrů, putuje po vlastech českých.

Na stránkách českého rozhlasu (www.rozhlas.cz/deti) vedle
mnoha dalších obrázků vzniká také komiks o českých panovnících, českých pověstech a nadpřirozených bytostech (www.rozhlas.cz/komiks).


Dějiny udatného českého národa v anglickém překladu
(History of the brave Czech Nation) a ve svém obřím
vyhotovení jsou na cestě po USA. Byly už ve Washingtonu,
New Yorku, New Orleans, Birminghamu
a v Nebrasce.